Chirurgia plastyczna nadal popularna?

Chirurgia plastyczna nadal popularna?

Chirurgia plastyczna, zwana także rekonstrukcyjną lub estetyczną zajmuje się rekonstrukcją wad wrodzonych, lub nabytych ciała, także korektą odczuwalnych i rzeczywistych defektów powstałych na ciele. Chirurgia plastyczna od lat cieszy się niesłabnącą popularnością i zainteresowaniem, szczególnie wśród kobiet. Należy pamiętać, że chirurgia plastyczna to nie tylko chirurgia estetyczna, ale także i przede wszystkim chirurgia rekonstrukcyjna.

Chirurgia rekonstrukcyjna nie zajmuje się poprawą wyglądu, lecz przywróceniem właściwych funkcji uszkodzonym tkankom. W ramach tego działu medycyny wykonuje się operacje u osób z wadami wrodzonymi, a także z uszkodzeniami, które powstały na skutek wypadków, przebiegu choroby, powikłania leczenia chirurgicznego czy oparzenia ciała.
W przypadku chirurgii estetycznej chodzi natomiast o poprawienie konkretnej części ciała, a nie ich funkcji. Taka zmiana wyglądu związana jest przede wszystkim z wystąpieniem efektu psychologicznego — pozytywnego efektu. Zabieg estetyczny wykonywany jest ze względów subiektywnych, a nie zdrowotnych.
Do najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej należą rekonstrukcja piersi po mastektomii (również na NFZ), wrodzone wady twarzy (np. rozszczep wargi i podniebienia), oparzenia, obrażenia ciała oraz uszkodzenia spowodowane nowotworami. Wracając na tory chirurgii estetycznej, można powiedzieć, że największą popularnością cieszy się powiększanie biustu, liposukcja, korekta nosa, powiek i odstających uszu (nawet u dzieci), lifting twarzy oraz plastyka brzucha.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 4.56/5 (9 opinii)
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Oceń przychodnię
jako pierwszy

Z owrzodzeniem żylny najczęściej zmagają się ...
Wydzielanie potu jest zjawiskiem całkowicie norma...
Ortopedia regeneracyjna https://www.rehavitae.pl/o...
Nie masz pomysłu na to, w jaki sposób miło i or...
Badania kliniczne stanowią niezwykle istotny obsz...
Chcesz spędzić miło czas? Nie wiesz jednak dok...