Czym są owrzodzenia żylne?

Czym są owrzodzenia żylne?

Z owrzodzeniem żylny najczęściej zmagają się kobiety — najczęściej dotyczą one okolic podudzi. Owrzodzenie żylne jest skutkiem trwającej przez wiele lat nieleczonej niewydolności żylnej — szczególnie są one widoczne w okolicy kostek, gdzie zbiera się najwięcej krwi. Skóra nie tylko brązowieje, ale również staje się słaba, można odczuć, że bardziej zaczyna swędzieć i delikatnie się łuszczy. Drobny upadek, a nawet kaleczenie rozpoczynają proces chorobowy, które należy do niezwykle bolesnych i uprzykrzających codzienne życie.

Owrzodzenia żylne są ranami, które powstają na skutek martwicy lub rozpadu powierzchni tkanki. Do powstania owrzodzenia żylnego przyczyniają się choroby układowe, czyli zaburzenia krążenia lub cukrzyca. Co więcej, powstawaniu owrzodzenia żylnego nie sprzyja wielogodzinne siedzenia i zmniejszona aktywność fizyczna, a także zła dieta.Niewielkie owrzodzenia żylne mogą ulec samoistnemu wygojeniu, jednakże, gdy zajmą bardziej rozległe powierzchnie, mogą powodować ból i wtedy konieczna będzie wizyta u lekarza. Podczas wizyty u specjalisty w Doppler Instytut w Warszawie zostanie przeprowadzone badanie USG Doppler, dzięki któremu flebolog będzie mógł przeanalizować stan żył oraz czy nie został zaburzony w nich przepływ.

Owrzodzenie żylne jest objawem występujących nieprawidłowości układu żylnego, których leczeniem powinien zając się lekarz flebolog — wprowadzi on odpowiednie leczenie oraz profilaktykę. W leczeniu owrzodzeń stosowane są specjalne opatrunki, które będą chronić nową tkankę, utrzymują optymalną wilgoć w ranie, a także izolują ranę przed dostępem zanieczyszczenia i powietrza. Pacjenci z owrzodzeniem żylnym bardzo często są kierowani na małoinwazyjną skleroterapię, dzięki której znacznemu zmniejszeniu zostaną poddane żyły i tętnice kończyn dolnych. W przypadku uszkodzenia żył głębokich najczęściej stosowane są techniki kompresyjne.

Opinie (5)
Dorota K.
Warto mądrze wybrać flebologa. Polecam specjalistę flebologa z Doppler Instytut.
Ania
USG Doppler bardzo dobrze obrazuje niewydolności żylne. Polecam.
Justyna
Owrzodzenie żylne to nic przyjemnego. Polecam wybrać się do kliniki Doppler Instytut.
Monika
Borykam się z tym problemem od lat.
Sylwester
Z moimi zaawansowanymi owrzodzeniami żylnymi poradził sobie lekarz w Doppler Instytut. Polecam tę placówkę flebologii!
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Badania USG żył Doppler, czyli badanie ultrasono...
Żylaki są najczęściej następstwem dynamicznie...
Pajączki https://www.drpaluch.pl/choroby/pajaczk...
Z owrzodzeniem żylny najczęściej zmagają się ...
Czy warto zdecydować się na implanty? Jak inwazy...
Chcesz spędzić miło czas? Nie wiesz jednak dok...