Działanie krioterapii

Działanie krioterapii

Krioterapia jest zabiegiem nieinwazyjnym i polega na zastosowaniu skroplonych par gazów o niskich temperaturach, aby wychłodzić zewnętrzną powierzchnię ciała - całego, bądź tylko wybranych części. Powoduje to zwężenie naczyń krwionośnych, a następnie ich gwałtowne rozszerzenie i dwu- lub nawet trzykrotne zwiększenie przepływu krwi, które powoduje lepsze dotlenienie komórek.

Niska temperatura ma wpływ na układ immunologiczny i hormonalny - pod wpływem jej działania wydziela się endorfina, która działa jak środek przeciwbólowy. Po takim ochłodzeniu organizmu napięcie mięśniowe staje się mniejsze, a cały organizm sprawniejszy i gotowy do podjęcia większego wysiłku.

Ogólnie krioterapię można podzielić na dwa rodzaje, w zależności od tego jak duży obszar poddawany jest działaniu niskiej temperatury - ogólnoustrojową oraz miejscową. Pierwsza z nich polega na tym, że pacjent wchodzi do specjalnej kabiny, w której panuje bardzo niska temperatura. Przebywa tam od około 30 sekund do 3 minut. Pacjent przeżywa stres fizjologiczny, który ma jednak dobroczynne działanie. Po takim zabiegu poprawia się ogólne samopoczucie oraz zwiększa się zdolność ruchowa organizmu.

Krioterapia miejscowa natomiast polega na oddziaływaniu zimnem na wybraną część ciała przez około 3 minuty. Stosuje się ją w kosmetyce i dermatologii. Może pomóc z cellulitem, znamionami, rumieniem czy rozszerzonymi naczynkami, a także niedoskonałościami cery. W dermatologii najczęstsze wskazania do krioterapii to na przykład brodawki, rogowacenia słoneczne, wkłókniaki miękkie i zmiany naczyniowe.

Opinie (3)
Agnieszka

15.07.2020

Metoda z którą spotkałam się podczas zabiegu usuwania cellulity. Doskonałe rezultaty, polecam

Adres IP: **.***.***.100

Sabina

15.07.2020

Staram się w miarę systematycznie korzystać z krioterapii ogólnej, przybywanie w takiej kabinie niesamowicie wpływa na moją sprawność fizyczną. To bardzo dobra metoda dla osób regularnie uprawiających sport.

Adres IP: **.***.***.100

Janusz

15.07.2019

Terapia zimnem okazała się bardzo skuteczna w walce z brodawkami,a miałam ich dość sporo. Wcześniej stosowane preparaty nie przyniosły efektów.

Adres IP: **.***.**.111

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Przychodnia Rejonowo-Specjalistyczna Rembielińska SZPZLO Warszawa Targówek
(1 opinia)
PORADNIA CHIRURGII OGÓLNEJ DLA DZIECI CENTRALNEGO SZPITALA KLINICZNEGO MSWIA
Oceń przychodnię
jako pierwszy
MCM Polesie Przychodnia nr 39
Oceń przychodnię
jako pierwszy
MCM Polesie Przychodnia nr 31
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Przychodnia Rehabilitacyjna dla Dzieci i Mlodzieży SZPZOZ Warszawa-Targówek
Oceń przychodnię
jako pierwszy

Działanie krioterapii
Krioterapia jest zabiegiem nieinwazyjnym i polega ...
Czym jest HMB i jaka jest jego rola?
HMB jest zarówno wychwalane za swoje działanie p...
Korzyści z badań klinicznych dla farmacji
Badania kliniczne stanowią niezwykle istotny obsz...
Marketing medyczny, na czym polega?
Marketing medyczny jest strategią, która pozwoli...
Metody usuwania tatuażu i techniki znieczulania
Dawniej decyzja o zrobieniu tatuażu na ciele był...