Działanie krioterapii

Działanie krioterapii

Krioterapia jest zabiegiem nieinwazyjnym i polega na zastosowaniu skroplonych par gazów o niskich temperaturach, aby wychłodzić zewnętrzną powierzchnię ciała - całego, bądź tylko wybranych części. Powoduje to zwężenie naczyń krwionośnych, a następnie ich gwałtowne rozszerzenie i dwu- lub nawet trzykrotne zwiększenie przepływu krwi, które powoduje lepsze dotlenienie komórek.

Niska temperatura ma wpływ na układ immunologiczny i hormonalny - pod wpływem jej działania wydziela się endorfina, która działa jak środek przeciwbólowy. Po takim ochłodzeniu organizmu napięcie mięśniowe staje się mniejsze, a cały organizm sprawniejszy i gotowy do podjęcia większego wysiłku.

Ogólnie krioterapię można podzielić na dwa rodzaje, w zależności od tego jak duży obszar poddawany jest działaniu niskiej temperatury - ogólnoustrojową oraz miejscową. Pierwsza z nich polega na tym, że pacjent wchodzi do specjalnej kabiny, w której panuje bardzo niska temperatura. Przebywa tam od około 30 sekund do 3 minut. Pacjent przeżywa stres fizjologiczny, który ma jednak dobroczynne działanie. Po takim zabiegu poprawia się ogólne samopoczucie oraz zwiększa się zdolność ruchowa organizmu.
Krioterapia miejscowa natomiast polega na oddziaływaniu zimnem na wybraną część ciała przez około 3 minuty. Stosuje się ją w kosmetyce i dermatologii. Może pomóc z cellulitem, zmamionami, rumieniem czy rozszerzonymi naczynkami, a także niedoskonałościami cery. W dermatologii najczęstsze wskazania do krioterapii to na przykład brodawki, rogowacenia słoneczne, wkłókniaki miękkie i zmiany naczyniowe.

Opinie (1)
Janusz
Terapia zimnem okazała się bardzo skuteczna w walce z brodawkami,a miałam ich dość sporo. Wcześniej stosowane preparaty nie przyniosły efektów.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Wizyta u dentysty jest dla wielu osób prawd...
Obecnie dzięki postępom technologicznym w medycy...
HMB jest zarówno wychwalane za swoje działanie p...
Każdy z nas, niezależnie od stylu życia, aktywn...
Czy warto zdecydować się na implanty? Jak inwazy...
Dawniej decyzja o zrobieniu tatuażu na ciele był...