Jak się przygotować do wizyty u dietetyka?

Jak się przygotować do wizyty u dietetyka?

Pierwsza wizyta w poradni dietetycznej może wiązać się z niepewnością, ponieważ obcej osobie musimy powiedzieć, jak wygląda nasz dieta, zatem trzeba przyznać się do wszystkich „grzeszków” i być jak najbardziej szczerym. Należy pamiętać, że dobry dietetyk jest lekarzem, który nie będzie wytykał Ci błędów — wręcz przeciwnie, skupi się na tym, jak Ci pomóc zdobyć zdrową oraz atrakcyjną sylwetkę.

Podczas pierwszej wizyty dietetyk wykonuje badania pomiarowe oraz zbiera niezbędne informacje na temat wagi, oraz budowy ciała, które pozwolą dowiedzieć się, ile powinieneś ważyć oraz ile czasu potrzeba, aby zrzucić niechciane kilogramy. Przed pierwszą wizytą, warto się odpowiednio przygotować, aby jak najszybciej osiągnąć wymarzone rezultaty.

Na kartce papieru zanotuj produkty, które spożywałeś przez ostatnie kilka dni, dzięki temu dietetyk pozna Twoje upodobania smakowe, które później wykorzysta w tworzeniu specjalnej diety. Dzięki takiemu przygotowaniu sprawniej będzie można dopasować indywidualny program dietetyczny, który będzie skuteczny. Zapisując posiłki, nie wolno zapominać o ilościach wypitych płynów - nie bez znaczenia są również godziny spożywania posiłków, a także rozmiar porcji. Nieraz pacjenci wstydzą się swoich nawyków żywieniowych i podają fałszywe informacje, co jest nieprawidłowym zachowaniem — w takim przypadku program może zostać źle dopasowany. W rozpisce należy wspomnieć wszelkie formy aktywności, np. siłownia, ćwiczenia fitness, aerobik, joga.

Na pierwszej wizycie mierzona jest masa ciała oraz jego skład — badanie odbywa się przy wykorzystaniu BIA. Dzięki temu urządzeniu można oszacować tkankę tłuszczową. Aby badanie zostało wykonane poprawnie, zaleca się nie jeść trzy godziny przed badaniem oraz przystąpić do badania z pustym pęcherzem. Co więcej, przed wizytą zaleca się udanie na badanie krwi, którego wyniki należy zabrać ze sobą.

Opinie (1)
Michał
Super pomocna rada, zanotowanie produktów które spożywałem w ostatnim tygodniu przed wizytą pozwoliło zachować część z nich i zastosować do obecnej diety przez co nie jest ona taka straszna. Dzięki.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Ciało każdego człowieka prawie w 60% składa si...
Chiropraktyka to metoda, która podchodzi pod aspe...
Squash to sport, który od dawien dawna uwa...
W dobie dzisiejszych czasów, w których prowadzen...
Choroby przyzębia jak sama nazwa wskazuje dotycz...
Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, która za...