Jakie właściwości lecznicze ma złoto?

Jakie właściwości lecznicze ma złoto?

Złoto już od tysięcy lat wykorzystywane było między innymi w tradycyjnej medycynie chińskiej i tybetańskiej. Z jego właściwości leczniczych korzystali również Aztekowie i Majowie. Współczesna medycyna potwierdza, że złoto to szlachetny metal, który wykazuje właściwości lecznicze.

Kiedy stosować można złoto? Znajduje ono zastosowanie zarówno w zwalczaniu chorób ciała, jak i umysłu. Ma bardzo korzystny wpływ na niestabilny rytm serca, pobudza również organy wewnętrzne do prawidłowej pracy, poprawia krążenie krwi w organizmie. Terapia złotem to także doskonała metoda w walce z zapaleniami i infekcjami, wspomaga też działanie układu odpornościowego oraz reguluje poziom kolagenu. Leczenie złotem, czyli inaczej chryzoterapia, działa zapobiegawczo w zapaleniach stawów.

Złoto wspaniale poprawia koncentrację oraz pamięć. To jednak nie jedyne właściwości lecznicze złota. Jak stwierdzono dzięki badaniom klinicznym, złoto skutecznie wspomaga walkę z depresją, nie wywołując przy tym żadnych sutków ubocznych. Zastosowanie złota wpływa również na poprawę samopoczucia i wspomaga walkę z nałogami oraz uzależnieniami. Jak widać złoto wykazuje właściwości lecznicze w wielu przypadkach. Nie powinniśmy więc tego surowca traktować tylko jako metal wykorzystywany w przemyśle.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Złoto już od tysięcy lat wykorzystywane było m...
Wszelkiego rodzaju instytucje, w tym zarówn...
HMB jest zarówno wychwalane za swoje działanie p...
Czy warto zdecydować się na implanty? Jak inwazy...
Choroby przyzębia jak sama nazwa wskazuje dotycz...
Nie masz pomysłu na to, w jaki sposób miło i or...