Jakie właściwości lecznicze ma złoto?

Jakie właściwości lecznicze ma złoto?

Złoto już od tysięcy lat wykorzystywane było między innymi w tradycyjnej medycynie chińskiej i tybetańskiej. Z jego właściwości leczniczych korzystali również Aztekowie i Majowie. Współczesna medycyna potwierdza, że złoto to szlachetny metal, który wykazuje właściwości lecznicze.

Kiedy stosować można złoto? Znajduje ono zastosowanie zarówno w zwalczaniu chorób ciała, jak i umysłu. Ma bardzo korzystny wpływ na niestabilny rytm serca, pobudza również organy wewnętrzne do prawidłowej pracy, poprawia krążenie krwi w organizmie. Terapia złotem to także doskonała metoda w walce z zapaleniami i infekcjami, wspomaga też działanie układu odpornościowego oraz reguluje poziom kolagenu. Leczenie złotem, czyli inaczej chryzoterapia, działa zapobiegawczo w zapaleniach stawów.

Złoto wspaniale poprawia koncentrację oraz pamięć. To jednak nie jedyne właściwości lecznicze złota. Jak stwierdzono dzięki badaniom klinicznym, złoto skutecznie wspomaga walkę z depresją, nie wywołując przy tym żadnych sutków ubocznych. Zastosowanie złota wpływa również na poprawę samopoczucia i wspomaga walkę z nałogami oraz uzależnieniami. Jak widać złoto wykazuje właściwości lecznicze w wielu przypadkach. Nie powinniśmy więc tego surowca traktować tylko jako metal wykorzystywany w przemyśle.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń przychodnię
jako pierwszy
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń przychodnię
jako pierwszy

Podstawowym problemem w zakresie istnienia wielu r...
Utrata zębów, ich uszkodzenie, utracenie f...
W dobie dzisiejszych czasów, w których prowadzen...
Przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest bardz...
Każdy z nas, niezależnie od stylu życia, aktywn...
Bardzo popularnym zabiegiem medycyny estetycznej j...