Laser na pękające naczynka

Laser na pękające naczynka

Rozszerzone naczynka, określane powszechnie jako "pajączki" są częstym problemem kosmetycznym. Ulokowane są zazwyczaj na twarzy i na nogach. Najczęściej występują u osób posiadających cerę naczynkową, choć mogą pojawić się w zasadzie u każdego. Na ich występowanie duży wpływ ma również stres, palenie papierosów oraz ogólny tryb życia.
Przełomowym rozwiązaniem w leczeniu rozszerzonych naczynek jest laser. Jest to przede wszystkim skuteczna metoda, która jest w stanie uporać się nawet z większymi zmianami, a przy tym jest również bardzo bezpieczna i nieinwazyjna. 

Czym są rozszerzone naczynka?
Telangiektazje to naczynia włosowate, które uległy trwałemu rozszerzeniu. Są widoczne na skórze w postaci nieestetycznych, prześwitujących nitek tworzących często sieć - stąd ich popularne określenie "pajączki". Nieleczone rozszerzone naczynka mogą pękać i przylegać do siebie tworząc obszar zaczerwienienia nazywanego rumieniem. Rozszerzone naczynka mogą występować przy każdy typie skóry, jednak największą skłonność do ich powstawania mają osoby, które są posiadaczami cienkiej i wrażliwej skóry. 

Jak wygląda zabieg?
Przed wykonaniem zabiegu musimy zostać do niego zakwalifikowani. Wymagana jest więc konsultacja, podczas której lekarz oceni ilość naczynek oraz głębokość na jakiej się znajdują. Na tej podstawie dobrana zostaje odpowiednia długość fali emitowana przez laser. Podczas trwania procedury dochodzi do tzw. reakcji fototermolizy. Krew, która obecna jest w naczynkach pochłania promieniowanie lasera, dzięki czemu dochodzi do ich podgrzania i nieodwracalnego zniszczenia. Uszkodzone naczynka ulegają wchłonięciu. Całkowity zanik następuje zazwyczaj w ciągu dwóch tygodni. Jeśli naczynka są duże, po pierwszym zabiegu ulegną wyraźnemu rozjaśnieniu, dlatego dla pełnego efektu zaleca się wykonać powtórzenie.
Sam zabieg jest zazwyczaj bezbolesny, jednak wszystko zależy od tego jaki mamy poziom bólu oraz od rozmiarów naczynek. Przy większych zmianach może pojawić się delikatne pieczenie. Po skończonym zabiegu często występuje miejscowy obrzęk i zaczerwienienie skóry, które po kilku dniach ustępują. Specjaliści zalecają, aby po zabiegu w łagodny sposób obchodzić się ze skórą i nie stosować kosmetyków na bazie alkoholu, które mogą podrażniać, a także unikać szorstkich ręczników. 

Zamykanie naczyń - V-LASER
W ofertach klinik i gabinetów medycznych dostępna jest bardzo duża liczba urządzeń, które w dużej mierze wpływają na jakość i efekty zabiegu. Jednym z najlepszych i najnowocześniejszych urządzeń do zamykania naczynek jest V-LASER, wykorzystujący do swojego działania długie impulsy. Dzięki temu możliwa jest głęboka penetracja skóry właściwej poprzez hemoglobinę, co pomaga skutecznie zamykać naczynka. Urządzenie jest bezpieczne nawet dla bardzo delikatnej skóry, dlatego można z jego pomocą zamykać naczynka na twarzy. Laser dostępny jest w Klinice Medycyny estetycznej Dr Parda w Piasecznie koło Warszawy. Szczegółowych informacji na temat przebiegu zabiegu z wykorzystaniem tego urządzenia można dowiedzieć się ze strony kliniki. 

Opinie (3)
Irena
Podczas zabiegu dało się odczuć lekki ból ale wszelkie dolegliwości w postaci zaczerwień skóry ustąpiły w zasadzie na drugi dzień.
Ewelina
W moim przypadku zastosowano V-laser co w końcu pozwoliło mi się pozbyć zmory jaką były pajączki na nogach, polecam.
Małgosia
Laser na pękające naczynka to super skuteczna metoda, która właśnie u takich osób jak ja z cerą naczynkową potrafi praktycznie całkowicie uporać się problemem.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń przychodnię
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (6 opinii)
Ocena: 5/5 (1 opinia)

Każdy z nas chciałby jak najdłużej zachować s...
Chiropraktyka to metoda, która podchodzi pod aspe...
Podstawowym problemem w zakresie istnienia wielu r...
Dawniej decyzja o zrobieniu tatuażu na ciele był...
Marketing medyczny jest strategią, która pozwoli...
Pierwsza wizyta w poradni dietetycznej może wiąz...