Mezoterapia skóry głowy

Mezoterapia skóry głowy

Przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest bardzo wiele, począwszy od coraz bardziej zaawansowanego wieku, poprzez nieodpowiednią higienę skóry głowy oraz różnego typu choroby, aż po uwarunkowania genetyczne. W skrajnych przypadkach może ono nawet doprowadzić do całkowitego wyłysienia. Rozwiązanie w tej sytuacji stanowi zabieg mezoterapii skóry głowy oferowany przez większość gabinetów medycyny estetycznej. 


Mezoterapia skóry głowy polega na dostarczeniu odżywczych składników podskórnie, co można osiągnąć albo poprzez jej nakłuwanie, albo za pomocą fal ultradźwiękowych. W przypadku tej drugiej metody skuteczność jest nieco mniejsza, ponieważ substancje napotkać mogą pewne przeszkody, na przykład zrogowaciały naskórek. Wówczas ich wchłanianie jest zaburzone, a osiągany efekt - słabszy. W przypadku stosowania mezoterapii igłowej, najpierw składniki odżywcze dostarczane są pod skórę, a następnie lekarz wykonuje masaż mający na celu równomierne rozprowadzenie substancji i osiągnięcie jak najlepszego efektu. Zabieg trwa około pół godziny, a w zależności od potrzeb i natężenia problemu z reguły powtarza się go od sześciu do dwunastu razy.

 

Zabieg jest bezpieczny, a po jego zakończeniu występuje jedynie niewielkie zaczerwienienie skóry, ewentualnie opuchlizna. Wszystkie dolegliwości znikają jednak w ciągu kilku dni. Mezoterapia nie jest zbyt bolesna, ale w przypadku odczuwania jakiegokolwiek dyskomfortu istnieje możliwość skorzystania ze znieczulenia za pomocą sprayu lub kremu. W efekcie zahamowany zostaje proces wypadania włosów, a wzrost nowych jest stymulowany. Zabieg wpływa także na kondycję już obecnych włosów, działa na nie wzmacniająco oraz odżywczo, dochodzi do zwiększenia ich gęstości i grubości, a także poprawia się mikrokrążenie, które ma decydujący wpływ na szybkość wzrostu włosów oraz ich stan. Wskazaniami do przeprowadzenia zabiegu są między innymi zaburzenia hormonalne, problemy z krążeniem, czy też nadmierne wypadanie włosów spowodowane stresem. Zestaw składników odżywczych dobierany jest indywidualnie, w zależności od potrzeb pacjenta. Zabieg nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji, bezpośrednio po nim można powrócić do swoich obowiązków. 


Efektywność oraz brak inwazyjności terapii sprawia, że ma ona szerokie zastosowanie zarówno jako forma leczenia, jak i profilaktyka mająca ustrzec nas przed nadmiernym wypadaniem włosów. Dzięki mezoterapii ich utrata nie jest już nieuniknionym koszmarem, a za pomocą tego prostego zabiegu można jej skutecznie zapobiec.

Skorzystaj z zabiegu mezoterapia w: Klinika medycyny estetycznej DR PARDA

Opinie (2)
Monika
Mezoterapia igłowa skóry głowy to bardzo dobry zabieg przeciwdziałający nadmiernemu wypadaniu włosów oraz działający wzmacniająco na cebulki włosowe. Dzięki przeprowadzonej serii zabiegowej zauważalna jest znaczna poprawa w strukturze włosów oraz wzrost włosów zostaje znacznie pobudzony. Jestem już po 2 zabiegu mezoterapii i efekty są kolsalne!
Aneta Maciąg
Żadne wcierki, serum, kremy nie zadziałały jak mezoterapia w klinice. Moje włosy po tym zabiegu odżyły i nawet jeśli nie jest to tani zabieg to jak policzyłam ile wydałam wcześniej na specyfiki to zdecydowanie lepiej było od razu udać się do specjalistów na zabieg.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Dawniej decyzja o zrobieniu tatuażu na ciele był...
Wizyta u dentysty jest dla wielu osób prawd...
Rozszerzone naczynka, określane powszechnie jako ...
Podstawowym problemem w zakresie istnienia wielu r...
W dobie dzisiejszych czasów, w których prowadzen...
Każdy z nas, niezależnie od stylu życia, aktywn...