Osocze bogatopłytkowe w ortopedii

Osocze bogatopłytkowe w ortopedii

Opinie

Minęło już sporo czasu od ostatniego zabiegu, zauważyłam że efekt po modelowaniu policzków oraz czoła utrzymuje się w czasie o wiele dłużej.
Krystyna_W
Super przychodnia godna polecenia, jestem naprawdę zadowolony z leczenia
~Marcin
Już na początku kontakt z rejestracją zniechęca do korzystania z tej poradni. Panie rejestratorki niemiłe, opryskliwe. Szczególnie jedna która...
~Kacper
przez wiele lat borykałam się z trądzikiem. Mimo wielu wizyt u specjalistów, nie udało się znaleźć przyczyny. Wszystkie kuracje zawodziły. W k...
PP
Polecam okulistę. Profesjonalne podejście do sprawy i fachowe badania.
~Weronika
Bardzo polecam Szpital Specjalistyczny PRO-FAMILIA w Rzeszowie, ponieważ jest to miejsce, w którym każdy stara się nam pomóc w jak największym...
Aneta
Placówka leczy dorosłych i dzieci, a wszystko stoi na wysokim poziomi, jest super
~Ania
Żadne wcierki, serum, kremy nie zadziałały jak mezoterapia w klinice. Moje włosy po tym zabiegu odżyły i nawet jeśli nie jest to tani zabieg t...
Aneta Maciąg
Nie wiem jakie kto ma wymagania ale da się zauważyć, że co niektórzy w starciu z jakąkolwiek formą opieki stają się nieco nadwrażliwi, bo kto ...
Jacek
Nowoczesna klinika, w której pracują sami specjaliści. Bardzo jestem zadowolona, że akurat tutaj trafiłam na leczenie żylaków.
Irena

Obecnie dzięki postępom technologicznym w medycynie, schorzenia ortopedyczne często nie wymagają przeprowadzenia skomplikowanych operacji. W niektórych przypadkach doskonale sprawdza się ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym. Z tej innowacyjnej metody leczenia korzysta między innymi wielu znanych sportowców. Terapia ta cieszy się powodzeniem ze względu na skuteczność, bezpieczeństwo oraz szybkie rezultaty.

Leczenie ortopedyczne osoczem bogatopłytkowym

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w ortopedii cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. W Polsce ta metoda jest jeszcze nowością, jednak coraz więcej gabinetów i klinik zaczyna wprowadzać ją do swojej oferty ze względu na dużą skuteczność przy jednocześnie znikomej inwazyjności. Terapia osoczem bogatopłytkowym znajduje zastosowanie między innymi w leczeniu takich schorzeń jak: uszkodzenia wiązadeł lub ścięgien, łokieć tenisisty, łokieć golfisty, kolano skoczka, kolano biegacza, zwyrodnienia ścięgna Achillesa, złamania, skręcenia oraz wielu innych kontuzji. Dotychczas leczenie tego typu schodzeń wymagało długotrwałego stosowania leków, intensywnej rehabilitacji, a często również przeprowadzenia trudnej operacji. Terapia osoczem jest popularna w szczególności wśród osób związanych zawodowo ze sportem, które często narażone są na kontuzje i zależy im na szybkim powrocie do zdrowia bez długotrwałej rekonwalescencji.

Jak pozyskuje się osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to koncentrat zawierający płytki krwi wraz z niewielką ilością osocza. Pozyskuje się je z krwi pobranej bezpośrednio od pacjenta. Dzięki temu materiał ten charakteryzuje się najwyższym stopniem biozgodności, a sam zabieg nie powoduje powikłań czy niepożądanych skutków ubocznych, które niosą często ze sobą preparaty syntetyczne. Osocze bogatopłytkowe posiada szerokie zastosowanie głównie w medycynie estetycznej Warszawa. Wykorzystuje się je między innymi w zabiegach takich jak mezoterapia, aby poprawić kondycję skóry i chroni przed starzeniem.

Składniki zawarte w osoczu bogatopłytkowym posiadają dużą zdolność do odbudowy tkanek oraz gojenia. Sam proces pozyskania osocza trwa zaledwie kilkanaście minut. W pierwszej kolejności pobiera się od pacjenta krew, która następnie w specjalnych próbówkach umieszczona zostaje w wirówce do osocza. Podczas odwirowywania dochodzi do oddzielenia się poszczególnych warstw krwi, z czego jedna z nich to ta, którą stanowią płytki krwi wykorzystywane do zabiegu.

Jak stosuje się osocze bogatopłytkowe w leczeniu problemów ortopedycznych?

Osocze bogatopłytkowe może być podawane na dwa sposoby. Pierwsza z nich to na ostrzykiwaniu miejsca, które uległo uszkodzeniu. Preparat podaje się bezpośrednio do zmienionej tkanki. Po takim zabiegu przez kilka dni może utrzymywać się miejscowo ból, który ustępuje z czasem, a pacjent może powrócić do sprawności. Drugi sposób dla którego stosuje się osocze bogatopłytkowe, to przyśpieszenia procesu gojenia po operacjach.

Po zabiegu pacjent musi zgłaszać się na kontrole ortopedyczne, które pozwalają ocenić stan kończyn, a także stopień dolegliwości bólowych. W poważniejszych urazach wdrożona zostaje odpowiednia rehabilitacja, która pomaga w szybszej odbudowie tkanki mięśniowej. Zabieg można również powtórzyć dla lepszego efektu jednak nie częściej niż 3 razy w trakcie 6 miesięcy. U większości osób, które poddały się takiej terapii poprawa jest zauważalna już po pierwszym zabiegu. Skuteczność osocza bogatopłytkowego w leczeniu schorzeń ortopedycznych jest bardzo wysoka, ponieważ wynosi aż 90%.

Opinie (5)
Wiktoria

29.11.2019

Polecam Mesologic system od których zakupiłam urządzenie do mezoterapii - sprawdza się rewelacyjnie!

Adres IP: **.***.**.111

Anna

29.11.2019

MesoLogic Systems jest niezwykłą firmą na rynku. Zawsze bardzo dobra pomoc i oferowane produkty. Szczególne warte jest urządzenie do karboksyterapii. Dało mi taki efekt na jaki oczekiwałam. Personel zawsze dobrze doradzi. Są to profesjonaliści.

Adres IP: **.***.**.111

Patrycja

29.11.2019

W tenisa gram od kilkunastu lat. Od pewnego czasu miałam problemy z moim łokciem. Poszłam do lekarza i okazało się, że mam łokieć tenisisty. Udałam się na zabieg osoczem bogatopłytkowym. Efekty są niewyobrażalne, to czego nie mogli zrobić rehabilitanci dokonała jeden zabieg. Dziękuję i polecam.

Adres IP: **.***.**.111

Karolina

29.11.2019

Ostatnio poddałam się zabiegowi mezoterapii i jestem niezwykle zadowolona. Moja skóra jest teraz odmłodzona i niezwykle miła w dotyku i wygląda lepiej niż przed zabiegiem. Teraz koleżanki zazdroszczą mi mojej gładkiej skóry. Kilka razy pytały się o mój sekret, a jest nim MesoLogic Systems. Polecam

Adres IP: **.***.**.111

Janina

29.11.2019

Bardzo polecam zabiegi osoczem bogatopłytkowym. Jestem zadowolona z efektów działania. Zabieg przyjemny i niebolesny. Z pewnością dla każdej osoby, nie ma co się przejmować. Zabieg przeszedł pomyślnie u mnie i bez żadnych komplikacji. Polecam jeszcze raz.

Adres IP: **.***.**.111

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

NZOZ Przychodnia Kosmonautów
Horbaczewskiego, Wrocław
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Specjalistyczna Przychodnia Lekarska POLIMED
Plac Powsteńców Śląskich, Wrocław
Oceń przychodnię
jako pierwszy
NZOZ Przychodnia Rusznikarska Krowodrza
Rusznikarska, Kraków
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Poradnie Specjalistyczne przy Szpitalu Miejskim Specjalistycznym im. G. Narutowicza
Prądnicka, Kraków
5/5 (1 opinia)
Przychodnia Specjalistyczna Nr 1
Hetmańska, Rzeszów
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Przychodnia Specjalistyczna Nr 2
Lubelska, Rzeszów
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Stomatologia Szpitala PRO-FAMILIA
Witolda, Rzeszów
4.1/5 (10 opinii)
Przychodnia Medimar
Zgrzebnioka, Katowice
3/5 (2 opinie)
Przychodnia Aksamitna
Aksamitna, Gdańsk
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Poradnia Lekarza Rodzinnego - Przychodnia Poznań Jeżyce
Słowackiego, Poznań
Oceń przychodnię
jako pierwszy

Zobacz inne artykuły

Choroby przyzębia: Rodzaje, przyczyny i leczenie
Zdrowe zęby i dziąsła są ważnym elementem ogólnego zdr...
Chrapanie  - problem, który dotyka wiele osób na całym świecie
Chrapanie to problem, który dotyka wiele osób na całym ś...
Technologia CEREC w stomatologii: zalety i zastosowanie
Stomatologia od wieków rozwija się wraz z postępem ...
Wpływ leków na zdrowie jamy ustnej. Jak unikać niepożądanych efektów?
Jednym z ważnych aspektów utrzymania zdrowia jamy ustnej j...
Wady zgryzu - leczenie u dzieci i dorosłych
Leczenie wad zgryzu u dzieci i dorosłych jest jednym z gł...
Codzienna pielęgnacja skóry w przypadku atopowego zapalenia: praktyczne wskazówki
Atopowe zapalenie skóry (AZS) jest przewlekłą choro...
Ochraniacze zębów w sporcie: dlaczego są niezbędne
Sportowe ochraniacze zębów są nieodłącznym elemen...
Atopowe zapalenie skóry a jakość życia: badania i wnioski
Atopowe zapalenie skóry (AZS) jest przewlekłą chorobą sk...
Rehabilitacja - na czym polega?
Każdy z nas chciałby jak najdłużej zachować sprawność...
Chirurgia plastyczna nadal popularna?
Chirurgia plastyczna, zwana także rekonstrukcyjną lub este...