W czym specjalizuje się flebolog?

W czym specjalizuje się flebolog?

Lekarz flebolog znany jest przede wszystkim z leczenia układu żylnego oraz związanych z nim schorzeń — kompleksowej diagnostyki oraz wprowadzenia skutecznego leczenia. Problemy flebologiczne coraz częściej dosięgają nawet młode osoby, które na skutek małej aktywności, nieprawidłowej diety i nadużywania alkoholu czy papierosów negatywnie wpływają na stan układu krwionośnego.

Współcześnie preferowany tryb życia siedzący lub stojący przyczynia się do powstawania żylaków - np. żylaki miejsc intymnych, zakrzepów i innych chorób związanych z układem krążenia. Flebolog skutecznie zdiagnozuje stan układu krążenia poprzez przeprowadzenie badania USG Dopplera. Lekarz specjalizujący się we flebologii zajmuje się leczeniem pajączków, zapaleń żył oraz żylaków - leczenie żylaków warszawa - znajdujących się w różnych częściach ciała — należy się do niego udać również w przypadku profilaktyki chorób naczyń.

Jak trafić na dobrego flebologa?

Flebolog to specjalista zajmujący się flebologią, który leczy pacjentów z problemami natury flebologicznej. W Polsce tytuł flebologa nadawany jest lekarzom przez Polskie Towarzystwo Flebologiczne —  dopiero kiedy lekarz uzyska specjalizację podstawową w dziedzinie: radiologii, chirurgi naczyniowej oraz angiologii. Specjalista flebolog powinien charakteryzować się szeroką wiedzą z zakresu problemów oraz chorób żylnych. Flebolog musi mieć kompetencje, aby prowadzić pacjenta od momentu diagnozy (badanie USG żył Doppler) poprzez dobranie skutecznego leczenia i prowadzenie pacjenta pozabiegowe. Taka osoba powinna mieć doświadczenie z zakresu profilaktyki niewydolności żylnej oraz chorób, które są z nią związane. Przed wyborem odpowiedniego flebologa, należy zapoznać się z doświadczeniem lekarza, szkoleniami, na które uczęszczał w celu zwiększenia swojej wiedzy oraz jego tytułem naukowym i specjalizacją podstawową, które zweryfikują wiedzę lekarza.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Żylaki są najczęściej następstwem dynamicznie...
Chcesz spędzić miło czas? Nie wiesz jednak dok...
Wizyta u onkologa może wydawać się nie tylko st...
Obecnie dzięki postępom technologicznym w medycy...
Wielu ludziom dietetyk kojarzy się głównie z os...
Ortodoncja jest dziedziną stomatologii, która za...