Marketing medyczny, na czym polega?

Marketing medyczny, na czym polega?

Marketing medyczny jest strategią, która pozwoli klinice, gabinetowi lekarskiemu lub szpitalowi pozyskać nowych pacjentów - jest to swojego rodzaju subtelna promocja świadczonych usług. Wybór odpowiedniej placówki medycznej zazwyczaj podyktowany jest zaufaniem do marki oraz wiarygodnością marki, a także reputacją oraz doświadczeniem lekarzy. W przypadku marketingu medycznego liczy się każdy detal - niezwykle ważne jest to, że w marketingu nie możemy bezpośrednio reklamować, lecz musimy informować pacjenta o ofercie danej placówki i jej kompetencjach. Ustawa o działalności leczniczej z 2011 roku wprowadziła zakaz reklamowania praktyk lekarskich, dlatego tak ważne jest znalezienie profesjonalnej agencji marketingu farmaceutycznego, która sprawi, że marketing medyczny będzie skuteczny i efektowny. 

Marketing szeptany medyczny w formie internetowej
Kluczowym zadaniem w uzyskaniu nowych pacjentów jest zadbanie o budowanie z nimi relacji - takie działanie pozwoli również utrzymać ich przy sobie. W przypadku marketingu medycznego niezwykle istotne jest to, aby poznać swoją grupę docelową i dokładnie sprawdzić ich wymagania oraz preferencje, aby wiedzieć, jak się do nich zwracać, aby odbiór był pozytywny. Niezwykle ważną rolę w budowaniu relacji z pacjentami ma podejście lekarza oraz postawa, jaką swoją osobą prezentuje. Oczywiście najważniejszym aspektem marketingu medycznego jest tworzenie wizerunku firmy w Internecie, gdzie wysokie miejsce w wyszukiwarce zazwyczaj budzi skojarzenie z dobrą reputacją i wysoką jakością oferowanych usług. W taki sposób łatwiej jest zdobyć pacjentów, którzy będą kierowali się pozytywnymi opiniami na temat lekarza i wybranej placówki. 

Dlaczego warto skorzystać z marketingu medycznego?
Jak już wspomnieliśmy lekarze i gabinety lekarskie nie mogą bezpośrednio zachęcać pacjentów do skorzystania ze swoich usług oraz oferowanych zabiegów. Lekarze za pośrednictwem marketingu medycznego mogą informować potencjalnych klientów o zaletach związanych z profilaktyką chorób, a także edukować ich na temat zachowań prozdrowotnych. Możliwe jest również informowanie pacjentów o metodach i zakresie świadczonych usług na terenie danej placówki. Celem marketingu medycznego jest budowanie pozytywnego wizerunku lekarza, kliniki, gabinetu czy przychodni, a także zwiększenie ich widoczności w sieci.

Opinie (1)
Natalia
Warto dlatego, że to również skuteczna forma promocji. Ciekawy artykuł.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (10 opinii)
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń przychodnię
jako pierwszy

Kaszel to nie choroba, lecz jeden z jej objawów. ...
Podstawowym problemem w zakresie istnienia wielu r...
Ortopedia regeneracyjna https://www.rehavitae.pl/o...
Każdy z nas chciałby jak najdłużej zachować s...
Dawniej decyzja o zrobieniu tatuażu na ciele był...
Marketing medyczny jest strategią, która pozwoli...