Skuteczne sposoby na nawodnienie organizmu

Skuteczne sposoby na nawodnienie organizmu

Ciało każdego człowieka prawie w 60% składa się z wody. Nawet najmniejsze odwodnienie organizmu może skutkować pogorszeniem się naszego samopoczucia, wolniejszym trawieniem, jak również osłabioną odpornością. Nawodnienie organizmu jest niezwykle ważne — kobiety powinny spożywać do 1,6 litra wody dziennie, a mężczyźni nawet do 2 litrów dziennie według przeglądu naukowego opublikowanego przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności. Jakie są najlepsze sposoby na nawodnienie organizmu?

Pij wodę
Woda to zarazem najprostszy, jak i najlepszy sposób na utrzymanie prawidłowego nawodnienia. Woda nie zawiera cukrów, a to oznacza, że nie ma również kalorii, dzięki czemu idealnie nadaje się do picia w dużych ilościach. Jeżeli chcesz urozmaicić nieco smak wody, zawsze możesz dodać do niej owoce liofilizowane lub odrobinę soku z owoców.

Owoce i warzywa
W wielu owocach, np. arbuz, jak i warzywach, np. ogórek, znajdują się ogromne ilości wody, dlatego jeżeli chcesz zadbać o prawidłowe nawodnienie swojego organizmu, możesz sięgać po nie pomiędzy posiłkami — będą one dla Ciebie zdrową przekąską pełną witamin, która jednocześnie gwarantuje Ci prawidłowe nawodnienie.


Koktajle
Ciekawym rozwiązaniem, aby jednocześnie nawodnić organizm i dostarczyć mu ogromną dawkę cennych witamin jest stworzenie koktajli lub domowych sorbetów, które będą idealnym rozwiązaniem na upalne dni. Przygotowane na bazie owoców i warzyw z dodatkiem lodu świetnie ugaszą pragnienie. Przeczytaj więcej tutaj

Kawa i herbata
Oczywiście również picie kawy i herbaty, jednakże tylko w umiarkowanych ilościach może przyczynić się do poprawy nawodnienia organizmu. Jeżeli zaczniemy pić kawę lub herbatę w nadmiernych ilościach doprowadzą one do odwodnienia organizmu, ponieważ kofeina potrafi działać niczym środek moczopędny. Do kawy warto dodać również mleko niskotłuszczowe lub odtłuczone, które posiada wysokie stężenie elektrolitów, które pomagają zrównoważyć ilość wody w organizmie.

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń przychodnię
jako pierwszy
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń przychodnię
jako pierwszy

Przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest bardz...
Każdy z nas, niezależnie od stylu życia, aktywn...
Wizyta u dentysty jest dla wielu osób prawd...
Badania USG żył Doppler, czyli badanie ultrasono...
Krioterapia jest zabiegiem nieinwazyjnym i polega ...
Pajączki pojawiające się na nogach lub innych c...