Laserowe usuwanie żylaków - dla kogo?

Laserowe usuwanie żylaków - dla kogo?

Żylaki są najczęściej następstwem dynamicznie rozwijającej się niewydolności żylnej, która nieleczona może doprowadzić do poważnych dla zdrowia i życia konsekwencji. Żylaki można zdiagnozować podczas wizyty u lekarza flebologa, który przeprowadzi badanie USG Doppler żył.

Czym są żylaki?

To wykręcone i opuchnięte naczynia żylne, w których zalega krew, która na skutek nieprawidłowości pracy zastawek nie jest pompowana do serca. Żylaki najczęściej występują na kończynach dolnych i w przeważającej części występują u kobiet. Jednym ze skuteczniejszych rozwiązań leczenia żylaków jest zastosowanie zabiegu skleroterapii lub zabiegu laserowego usuwania żylaków  EVLT. Na czym polega laserowe usuwanie żylaków i dla kogo jest przeznaczone? EVLT to zabieg, który ma na celu zamknięcie chorego naczynia żylnego przez wykorzystanie wiązki światła laserowego, które przekazywane jest za pomocą światłowodu. Kiedy energia światła oddziałuje na chore naczynie, dochodzi do obliteracji naczynia, a następnie jego całkowitego zamknięcia, zwłóknienia i w końcu do zaniku. 
Zabiegi laserowe - usuwanie żylaków warszawa - przeznaczone są dla osób, które zmagają się z niewydolnością żył odpiszczelowych lub odstrzałkowych, a więc jednego z głównych pni żylnych. Zabieg laserowy można przeprowadzić u osób, u których doszło do wznowienia żylaków po innym zabiegu, a także u osób, które przebyły zapalenie żył lub zakrzepicę.

Jak wygląda laserowe usuwanie żylaków?

Przede wszystkim pacjentowi podawane jest znieczulenie, a następnie wprowadza się światłowód do światła naczynia. Pod stałą kontrolą USG umieszcza się końcówkę przekaźnika w okolicy stawu kolanowego czy pachwiny, czyli w miejscu, gdzie chore naczynie łączy się z naczyniami głębokimi. Jeżeli światłowód umieszczony jest prawidłowo rozpoczyna się proces obkurczania naczynia - do żyły podawany jest specjalny preparat. Żyła zostaje znieczulona i oddzielona od otaczających ją tkanek, następnie rozpoczyna się zabieg właściwy, podczas którego naczynie jest obliterowane, a więc zamykane. Po przeprowadzonym zabiegu nogi pacjenta są opatrywane, a następnie zakładana jest na nie uciskowa pończocha. Dzięki małej inwazyjności zabiegu do normalnego funkcjonowania można wrócić nawet na drugi dzień.

Opinie (5)
Monika
Polecam usuwanie żylaków laserowo. Dla mnie to najskuteczniejsza metoda.
Karolina
Żylaki na kończynach dolnych doskwierały mi przez lata. Na szczęście lekarz w klinice Doppler Instytut w Warszawie postawił dobrą diagnozę i znalazł odpowiednią formę leczenia.
Magdalena
Żylaki bardzo mi doskwierały, dlatego umówiłam się na skleroterapię. Polecam każdemu.
Monika
Mogę polecić laserowe usuwanie żylaków. U mnie się sprawdziło i przyniosło zamierzone rezultaty.
Katarzyna
Dolegliwości żył to nic przyjemnego. Doppler Instytut zna się na swoim fachu. Trafić tutaj można na doskonałego specjalistę, który w należyty sposób postawi diagnozę oraz dobierze leczenie.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń przychodnię
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (6 opinii)
Oceń przychodnię
jako pierwszy

Badania kliniczne stanowią niezwykle istotny obsz...
Nie masz pomysłu na to, w jaki sposób miło i or...
Pajączki pojawiające się na nogach lub innych c...
Kaszel to nie choroba, lecz jeden z jej objawów. ...
Obecnie dzięki postępom technologicznym w medycy...
Chcesz spędzić miło czas? Nie wiesz jednak dok...