Pajączki na nogach jak się ich pozbyć

Pajączki na nogach jak się ich pozbyć

Pajączki pojawiające się na nogach lub innych częściach ciała to problem, który dotyka wiele osób. Te nieestetyczne siateczki żył i naczyń krwionośnych, których występowanie może mieć wiele przyczyn. Pajączki najczęściej pojawiają się u osób, które miały lub mają w rodzinie osoby dotknięte chorobami żył. Wpływ na pojawianie się tych nieestetycznych zmian mogą mieć także zaburzenia hormonalne, dotyczące najczęściej osoby w wieku dojrzewania, w okresie menopauzy lub kobiety w ciąży. Szczególną uwagę na stan żył powinny zwrócić także osoby zmagające się z nadwagą lub otyłością, pozbawione ruchu oraz często eksponujące skórę na słońce bez odpowiedniego zabezpieczenia UV.

Pajączki najczęściej występują na bocznych częściach ud oraz w okolicy kolan. Mają postać czerwonych lub niebieskawych zmian, które określa się teleangiektazjami oraz wenulektazjami. Ich występowanie jest najczęściej uwarunkowane uszkodzeniem połączeń żylnych albo czasowym rozszerzeniem naczyń krwionośnych. Dzięki wciąż postępującemu rozwojowi technologii, udało się opracować kilka metod wali z popękanymi naczynkami na nogach. Wybór odpowiedniego leczenia czy też zabiegów zależy od lekarza specjalisty, który określi, jaki sposób leczenia będzie w danym przypadku najlepszy.


Dużą popularnością cieszy się skleroterapia. To zabieg polecający na wstrzyknięciu specjalnych preparatów skutkujących zarastaniem naczynka. Jeśli zmiana jest niewielka, w wielu przypadkach wystarczy jeden lub dwa tego typu zabiegi.
Inną odmianą wymienionego zabiegu jest skleroterapia piankowa Tessariego. To z kolei polega na wstrzyknięciu do naczynka środka medycznego w spienionej formie. Jego zadaniem jest zamknięcie przepływu krwi, przez co siatka naczynek po prostu zanika.
Do zamykania naczynek stosowany jest także specjalny laser pulsujący - laser na naczynka twarz Warszawa. Czerwony barwnik krwi pochłania światło lasera, a potem od środka niszczy ściany naczynka. Z czasem jest ono wchłaniane przez otaczające je ścianki. Zabieg z użyciem lasera jest poprzedzony skleroterapią.


Do usuwania pajączków stosowana jest też metoda wykorzystująca impulsy elektryczne. To elektroagulacja czyli zabieg polegający na ścinaniu białka znajdującego się w ścianach naczynek. Następnie białko zostaje wchłonięte przez układ limfatyczny, a następnie wydalone. Aby utrzymać efekt zabiegów oraz w celach profilaktycznych, warto rozważyć przyjmowanie odpowiednich preparatów i leków flebotropowych. Mają one pozytywne działanie na kondycję naczyń krwionośnych i znacznie zmniejszają ich kruchość.
Problem pękających naczynek krwionośnych to zawsze kwestia indywidualna. Przed rozpoczęciem walki z pajączkami, trzeba zasięgnąć opinii specjalisty. Tylko wyspecjalizowany lekarz oceni stan naczynek i dobierze najlepszą metodę na ich pozbycie.

Opinie (2)
Dominika
Dostępne obecnie metody w leczeniu żylaków to jest nie do pomyślenia z tym co było kiedyś.
~Joanna
U mnie pajączki pojawiły się w okolicy ud. Metoda światła lasera to okazała się najbardziej skuteczna w tej dolegliwości. Leczę się w gabinecie flebologicznym dr Palucha.
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Wielu ludziom dietetyk kojarzy się głównie z os...
Pajączki https://www.drpaluch.pl/choroby/pajaczk...
Chiropraktyka to metoda, która podchodzi pod aspe...
Złoto już od tysięcy lat wykorzystywane było m...
Chcesz spędzić miło czas? Nie wiesz jednak dok...
Przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest bardz...