Metody usuwania tatuażu i techniki znieczulania

Metody usuwania tatuażu i techniki znieczulania

Dawniej decyzja o zrobieniu tatuażu na ciele była nieodwracalna i chociaż wzór się znudził lub zaczął źle kojarzyć, trzeba było patrzeć na niego codziennie przez całe życie.
Technika poszła jednak na przód i z czasem opracowano metody jego usuwania. Jak większość zabiegów wykonywanych na skórze powodował on pojawienie się bólu, więc zaczęto także stosować znieczulenie w miejscu, w którym był wykonywany.
Najważniejsze czynniki 
Usunięcie tatuażu wcale nie jest proste i zależy od wielu czynników takich jak: zdolność skóry do gojenia się, ilość wstrzykniętego tuszu czy rozmiar i jego umiejscowienie. Najprostszym sposobem pozbycia się go jest cover up. czyli przykrycie innym. Używa się do tego zazwyczaj ciemniejszych tuszy i aby zakryć pierwotny wzór nowy tatuaż musi być choć trochę większy. Kolejnym stosowanym zabiegiem w celu usunięcia wzoru jest dermabrazja, która usuwa wierzchnią warstwę skóry za pomocą kwasu trichlorooctowego TCA. Następnie chirurgicznie ściera się tusz i skóra jest naprawiana operacyjnie. W przypadku, gdy tatuaż jest duży potrzebny jest nieraz jej przeszczep. Z czasem zaczęto używać metody wykorzystującej światło IPL do usunięcia niechcianych tatuaży. Niesie to jednak ryzyko powstawania blizn i przebarwień. Promieniowanie jest wchłaniane przez melatoninę i niszczy barwnik w skórze. Zabieg jednak trzeba powtarzać dla uzyskania satysfakcjonującego efektu.
Nowoczesne metody 
Z czasem zaczęło powstawać coraz więcej opcji dla ludzi chcących usunąć tatuaż. Najczęściej wykorzystywanym współcześnie sposobem jest metoda laserowa. Polega ona na naświetlaniu tatuażu wiązką lasera, tak by stopniowo tracił barwnik poprzez zniszczenie jego pigmentów. Ten zabieg również trzeba powtarzać, nie powoduje jednak blizn i przebarwień. Często decydują się na niego osoby, które usuwały tatuaż w innym sposób, ale nie osiągnął on zadowalających rezultatów.
Każdy zabieg wiąże się jednak z bólem lub innymi nieprzyjemnymi odczuciami. Zazwyczaj skórę przed usunięciem wzoru schładza się w miejscu tatuażu za pomocą specjalnych urządzeń lub kremów. Stosowane są też, chociaż rzadziej ze względu na małą bolesność zabiegu laserem, zastrzyki ze środkiem znieczulającym. Rodzaj znieczulania zależy od głębokości tatuażu, jego wielkości, lokalizacji i reakcji na laser
Szczegóły pod adresem: http://www.imeso.pl/aktualnosci/znieczulenie-przed-usuwaniem-tatuazu.html

Opinie (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń przychodnię
jako pierwszy
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Oceń przychodnię
jako pierwszy

HMB jest zarówno wychwalane za swoje dział...
Utrata zębów, ich uszkodzenie, utracenie f...
Podstawowym problemem w zakresie istnienia wielu r...
Wizyta u dentysty jest dla wielu osób prawd...
Czy warto zdecydować się na implanty? Jak inwazy...
Każdy z nas, niezależnie od stylu życia, aktywn...