Metody usuwania tatuażu i techniki znieczulania

Metody usuwania tatuażu i techniki znieczulania

Dawniej decyzja o zrobieniu tatuażu na ciele była nieodwracalna i chociaż wzór się znudził lub zaczął źle kojarzyć, trzeba było patrzeć na niego codziennie przez całe życie.
Technika poszła jednak na przód i z czasem opracowano metody jego usuwania. Jak większość zabiegów wykonywanych na skórze powodował on pojawienie się bólu, więc zaczęto także stosować znieczulenie w miejscu, w którym był wykonywany.
Najważniejsze czynniki 
Usunięcie tatuażu wcale nie jest proste i zależy od wielu czynników takich jak: zdolność skóry do gojenia się, ilość wstrzykniętego tuszu czy rozmiar i jego umiejscowienie. Najprostszym sposobem pozbycia się go jest cover up. czyli przykrycie innym. Używa się do tego zazwyczaj ciemniejszych tuszy i aby zakryć pierwotny wzór nowy tatuaż musi być choć trochę większy. Kolejnym stosowanym zabiegiem w celu usunięcia wzoru jest dermabrazja, która usuwa wierzchnią warstwę skóry za pomocą kwasu trichlorooctowego TCA. Następnie chirurgicznie ściera się tusz i skóra jest naprawiana operacyjnie. W przypadku, gdy tatuaż jest duży potrzebny jest nieraz jej przeszczep. Z czasem zaczęto używać metody wykorzystującej światło IPL do usunięcia niechcianych tatuaży. Niesie to jednak ryzyko powstawania blizn i przebarwień. Promieniowanie jest wchłaniane przez melatoninę i niszczy barwnik w skórze. Zabieg jednak trzeba powtarzać dla uzyskania satysfakcjonującego efektu.
Nowoczesne metody 
Z czasem zaczęło powstawać coraz więcej opcji dla ludzi chcących usunąć tatuaż. Najczęściej wykorzystywanym współcześnie sposobem jest metoda laserowa. Polega ona na naświetlaniu tatuażu wiązką lasera, tak by stopniowo tracił barwnik poprzez zniszczenie jego pigmentów. Ten zabieg również trzeba powtarzać, nie powoduje jednak blizn i przebarwień. Często decydują się na niego osoby, które usuwały tatuaż w innym sposób, ale nie osiągnął on zadowalających rezultatów.
Każdy zabieg wiąże się jednak z bólem lub innymi nieprzyjemnymi odczuciami. Zazwyczaj skórę przed usunięciem wzoru schładza się w miejscu tatuażu za pomocą specjalnych urządzeń lub kremów. Stosowane są też, chociaż rzadziej ze względu na małą bolesność zabiegu laserem, zastrzyki ze środkiem znieczulającym. Rodzaj znieczulania zależy od głębokości tatuażu, jego wielkości, lokalizacji i reakcji na laser
Szczegóły pod adresem: http://www.imeso.pl/aktualnosci/znieczulenie-przed-usuwaniem-tatuazu.html

Opinie (1)
Mariolka

18.03.2019

Z biegiem czasu zaczęłam żałować wykonanego w młodości tatuażu. Już nie miałam ochoty mieć go przy sobie. Z pomocą pojawiło się urządzenie używane do znieczulania zabiegu usuwania tatuażu proponowane przez iMeso jakim jest urządzenie do krioterapii Cryo 6 Derma Cooler. Chłodzi ono skórę poprzez produkowanie mocnego strumienia zimnego powietrza o temperaturze do -30 stopni Celsjusza. Dzięki czemu laserowy zabieg usuwania tatuażu przebiega bezboleśnie i korzystnie. Jestem bardzo zadowolona z pierwszego efektu - tatuaż stał się prawie nie widoczny. Polecam

Adres IP: **.***.**.111

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

MCM Polesie Przychodnia nr 39
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Specjalistyczna Przychodnia Lekarska POLIMED
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Klinika Krakowska Sp. z o.o. Przychodnia specjalistyczna
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Centrum Odwykowe SPZOZ
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Poliklinika Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Przychodnia Pulsantis Sp. z o. o.
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Przychodnia Internistyczno - Pediatryczna Rodzinna SZPZLO Warszawa-Targówek
Oceń przychodnię
jako pierwszy
Międzyzakładowa przychodnia lekarska. Zakład rehabilitacji leczniczej przy POPON
Oceń przychodnię
jako pierwszy

Skuteczne sposoby na nawodnienie organizmu
Ciało każdego człowieka prawie w 60% składa si...
Czym jest HMB i jaka jest jego rola?
HMB jest zarówno wychwalane za swoje działanie p...
Pajączki na nogach jak się ich pozbyć
Pajączki pojawiające się na nogach lub innych c...
Czym zajmuje się protetyka?
Utrata zębów, ich uszkodzenie, utracenie f...
Nadpotliwość - przyczyny, skutki i metody leczenia
Wydzielanie potu jest zjawiskiem całkowicie norma...